Davis Middle School releases 1st quarter honor rolls


6th Grade

Gold (3.75-4.0)

Anson, Jacob Milo

Burton, Addilyn Rose

Bybee, Ella Fay

Cates, Dayton Brent

Chamberlain, Benjamin Andrew

Connelly, Madison Jamie

Conrad, Talia Mirena

Dana, Caysen Scott

Dolezal, Sam Allan

Donovan, Grace Maria

Dover, IsaBella Kai

Ellingford, Riley Curtis

Fackrell, Daphne Dru

Flores, Berenice

Francis, Croydon Giles

French, Nevaeh Rae

Hall, Porter Brock

Hamilton, Kyson Colt

Hernandez, Isaac Antonio

Hunt, Sarah Amy

Jones, Aubreyanna Marie

Kohler, Jaycee Michael

LaFave, Ethan James

Lawlar, Nicholas

Lyman, Alexander H

Matthews, Lexi Sue

McCauley, Faith Belle

McDowell, Jamar Oliver

Morrow, Cohen Wayne

Nebeker, Keenan Chico

Nielsen, Carl Jay

Oliver, Gavin Joe

Peserik, Terry Brackston

Phillips, Alex James

Richard, Corbin Lee

Robinson, Nathan Lyle

Robinson, Tyler James

Sanchez, Allison Jayde

Sawyer, Wyatt James

Sharp, Jaxon Dale

Sims, Kade William

Smith, Steel Robert

Stahl, Gideon Moroni

Staley, Jordan William

Williams, Jamison Matthew

Wilson, Ryder Reed

Silver (3.5-3.74)

Brown, Braddock Aron 

Cooper, Camron Earle

Cubas, Jordan Sebastian

Hales, Frankie Ann

Heredia, Lizbeth

Hogman, Kyler Eugene

Muir, Kenyen Aubrey

Putnam, Kolter Wilson

Quintero, Natalia Daniella

Robinette, Cole T

Simmonds, Whitney Ophelia

Steier, Abigail Lynn

Winters, Georgia Allen

Bronze (3.0-3.49)

Adams, Diego Dafydd

Ayala-Gomez, Celeste Alexandria

Brown, Mya Mercedes

Cabrera, Katheryne

Erickson, Jackson Marc

Fadden, Praline Rebecca

Farrens, Colby James

Graham, Keagun Matthew

Guymon, Kayleigh Terry

Hernandez, Yazmin Amanda

Lazaro, Zoe Antoniette

Lords, Kylee Anne Marie

Moore, Dominick Joseph

Morris, Taedan Conner

Reyes, Paola

Richmond, Emalee jean

Ries, Madajah Michelle

Robinette, Luke Byrne

Saavedra, Jose F

Scholl, Alana Nicole

Sorensen, Aspen Nichole

Tholl, Tanner Thomas

Vogt, Trinity Jael

7th Grade

Gold (3.75-4.0)

Angwin, Kelsey Ann

Belnap, Kennadee Anne

Blair, Morgan Cash

Carter, Kelsey Aliza

Caves, Piper Grace

Davis, Tayler Alexis

Dick, Steven

Doyle, Morgan Jean

Driver, Jack Reagan

Francom, Brinkley Mac

Hatch, Porter Don

Heredia, Janet

Hernandez, Haillie Jaqueline

Horrocks, Aubrey Sue

Hower, Daunte Benjamin

Johnstone, McKay Sims

Kohler, Riley Scott

Liechty, Dylan Chad

Medina-Cox, Macaria Leigh

Miner, Braylen Dan

Moyes, Hayley Austyn

Nowakowski, Savanna Lucretia

Palmer, Landon Michael

Parks, Derek Alan

Ramirez, Troy

Reeves, Broedy

Rogers, Amber Nicole

Sawyer, Emily Jane

Sims, Courtney Ann

Swensen, Ethnee Catherine

Turner, Maura Jade

Williams, James Clarke

Wilson, Walker Wyatt

Silver (3.5-3.74)

Cook, Justine Elizabeth

Easton, Brooklyn Dawn

Fisher, Taylor M

Gillies, Tayo Jaxon

Marshall, Walker Todd

Petrie, Jaxson Matthew

Schmidt, Kyndal Linn

Smith, Bryton

Taliercio, Alexye

Tober, Marcus

Bronze (3.0-3.49)

Barker, Riley Scott

Beaudoin, Avery Steve

Cazares, Raygan Ann

Clyne, Ashleigh Lauren

Dean, Davin Michael

Espy, Dillon Wade

Freel, Sierra Rochelle

Gillette, Hailey Michelle

Harvey, Caleb Ray

Hintz, Kylie Jo

McIntosh, Keith James

Munoz, Naomi Violet

Olson, Cameron Eugene

Price, Dylan Tate

Saavedra-Herrera, Maya

Wirick, Hunter Lloyd

8th Grade

Gold (3.75-4.0)

Barker, Kyle Glenn

Beachler, Gage K

Burton, Payt Cortney

Carver, McKye Terran

Claflin, Carter Merle

Conrad, Noah Lawrence

Davenport, Treyton

Day, Booker Daniel

Flores, Quely

Flores, Quetzhaly

Govea, William

Greer, Erik Michael

Hammond, Kaden Michael

Harmon, Kathryn Marie

Hatch, Savanna Marie

Henderson, Erin Beth

Hoefler, Isabelle Kassandra

Jacketta, Aidan James

Lovato, Kenyon

McCoy, Justyce

McGuire, Aidan Samuel

Moore, Jaxin Steven

Nicholls, Jaxon Corless

Oliver, John William

Ovard, Riley W

Perez, David

Potter, Stormy Nicole

Pyper, Alexis Lyn

Ries, Michael

Robinette, Jake Reid

Saenz, Edwin Yahir

Sanchez, Mario Rolando

Schneider, Jayden Michael

Sharp, Linzy Marina

Shupe, Cloie Kash

Sinche, Ken Leonel

Smith, Zachary Louis

Stephen, George

Taliercio, Sayge

Tethal, Landen James

Trejo, Guillermo

Walk, Gracie

Wiley, Kaden Andrew

Wilson, Melia Nicole

Word, Tanner Anthony

Young, Zoie Lynn

Silver (3.5-3.74)

Anderson, Cameron Steven

Casady, Wyatt W

Cook, Austin Cole

Cornia, Peyton Allen

Critchfield, Talen Arthur

DeRosas, Alyssa Marie

Griggs, Aspen Nicole

Hansen, Aidan Spencer

Harbison, Sierra

Hutchinson, Lisa Rhea

McMurtrey, Shannon Kay

Morrow, Cooper Lewis

Richins, Kurtis Lee

Voss, Monica Christine

Vozakis, McCoy Paul

Winters, Chansey Lynn

Bronze (3.0-3.49)

Aragon, Alix Juan

Arredondo, Cassandra

Bloomfield, Timothy Justin

Bork, Aysa

Davis, Jessica Rose

Durrant, Madison Isabel

Elmer, Quinton Anthony

Finney, Dakota Michael

Haggerty, Kathleen

Knight, Carsen Joel

Lester, Spencer Macy

McCann, Kighland William

Meier, Clara Ann

Mendez, Domenique Miguel

Muller, Victor Bo Martin

Nielsen, Samantha

Payne, Dillon Conner

Saxton, Katelynn Marie

Schneider, Dylan Arthur

Stokes, Tyler M

Summers, Quorina Dawn

Tobin, Michael Ryan

More In Homepage