2018 Thoman Soda Ash Memorial
Posted
Saturday,
January 6, 2018
12:00 am
Guaranteed Places
1st Place - Green River
2nd Place - Worland
3rd Place - Evanston
4th Place - Mountain View
5th Place - Uintah 2
6th Place - Rock Springs 2
7th Place - Cokeville
Round 1
Green River defeated Worland 49-19.
Uintah 2 defeated Cokeville 42-28.
Mountain View defeated Rock Springs 2 42-32.
Evanston defeated null 0-0.
Round 2
Green River defeated Evanston 58-18.
Worland defeated Cokeville 57-24.
Mountain View defeated Uintah 2 36-28.
Rock Springs 2 defeated null 0-0.
Round 3
Green River defeated Uintah 2 59-16.
Rock Springs 2 defeated Cokeville 48-30.
Evanston defeated Mountain View 54-30.
Worland defeated null 0-0.
Round 4
Green River defeated Mountain View 72-0.
Evanston defeated Cokeville 55-24.
Worland defeated Rock Springs 2 63-18.
Uintah 2 defeated null 0-0.
Round 5
Green River defeated Rock Springs 2 69-10.
Evanston defeated Uintah 2 45-36.
Worland defeated Mountain View 60-24.
Cokeville defeated null 0-0.
Round 6
Cokeville defeated Mountain View 51-18.
Evanston defeated Rock Springs 2 43-34.
Worland defeated Uintah 2 48-25.
Green River defeated null 0-0.
Round 7
Green River defeated Cokeville 64-12.
Uintah 2 defeated Rock Springs 2 38-30.
Worland defeated Evanston 46-27.
Mountain View defeated null 0-0.
Pool B Results
Guaranteed Places
1st Place - Uintah High School
2nd Place - Rock Springs
3rd Place - Lyman
4th Place - Kemmerer
5th Place - Green River 2
6th Place - Evanston 2
7th Place - Jackson Hole
Round 1
Uintah High School defeated Evanston 2 76-0.
Kemmerer defeated Green River 2 54-18.
Rock Springs defeated Jackson Hole 72-0.
Lyman defeated null 0-0.
Round 2
Uintah High School defeated Lyman 67-12.
Kemmerer defeated Evanston 2 52-18.
Green River 2 defeated Jackson Hole 42-24.
Rock Springs defeated null 0-0.
Round 3
Uintah High School defeated Green River 2 73-6.
Rock Springs defeated Kemmerer 48-15.
Lyman defeated Jackson Hole 70-12.
Evanston 2 defeated null 0-0.
Round 4
Uintah High School defeated Jackson Hole 84-0.
Lyman defeated Kemmerer 48-30.
Rock Springs defeated Evanston 2 62-6.
Green River 2 defeated null 0-0.
Round 5
Uintah High School defeated Rock Springs 46-17.
Lyman defeated Green River 2 51-29.
Evanston 2 defeated Jackson Hole 36-6.
Kemmerer defeated null 0-0.
Round 6
Kemmerer defeated Jackson Hole 42-18.
Rock Springs defeated Lyman 57-21.
Green River 2 defeated Evanston 2 39-21.
Uintah High School defeated null 0-0.
Round 7
Uintah High School defeated Kemmerer 61-16.
Rock Springs defeated Green River 2 65-12.
Lyman defeated Evanston 2 54-24.
Jackson Hole defeated null 0-0.
Gold Results
Guaranteed Places
4th Place - Worland
4th Place - Uintah High School
4th Place - Rock Springs
4th Place - Green River
Round 1
Rock Springs defeated Green River 40-33.
Uintah High School defeated Worland 57-22.
Round 2
Uintah High School defeated Green River 56-21.
This match has not been wrestled yet.
Round 3
Green River defeated Worland 0-0.
Uintah High School defeated Rock Springs 0-0.
Silver Results
Guaranteed Places
1st Place - Evanston
2nd Place - Lyman
3rd Place - Kemmerer
4th Place - Mountain View
Round 1
Evanston defeated Kemmerer 48-30.
Lyman defeated Mountain View 57-24.
Round 2
Evanston defeated Lyman 46-36.
Kemmerer defeated Mountain View 42-30.
Round 3
Evanston defeated Mountain View 0-0.
Lyman defeated Kemmerer 0-0.
Bronze Results
Guaranteed Places
6th Place - Cokeville
6th Place - Uintah 2
6th Place - Rock Springs 2
6th Place - Green River 2
6th Place - Evanston 2
6th Place - Jackson Hole
Round 1
Uintah 2 defeated Evanston 2 55-24.
Rock Springs 2 defeated Jackson Hole 48-18.
Cokeville defeated Green River 2 36-33.
Round 2
This match has not been wrestled yet.
Rock Springs 2 defeated Evanston 2 42-21.
Cokeville defeated Jackson Hole 52-6.